امام صادق عليه السلام مي فرمايند : کسي که به منظور عيب جويي و ريختن آبروي مومن و اين که او را از نظر مردم بيندازد سخني را نقل کند ، خداوند او را از ولايتش بيرون کرده ، به سوي ولايت شيطان مي فرستد ولي شيطان هم او را نمي پذيرد .
منو اصلی
اوقات شرعی
اخبار > لایروبی رودخانه‌ها و کانال‌های سطح شهر از حدود یک ماه قبل آغاز شده و تا قبل از شروع بارندگی‌ها به اتمام می‌رسد تا برای فصل بارندگی آمادگی لازم را داشته باشیم.


  چاپ        ارسال به دوست

لایروبی رودخانه‌ها و کانال‌های سطح شهر از حدود یک ماه قبل آغاز شده و تا قبل از شروع بارندگی‌ها به اتمام می‌رسد تا برای فصل بارندگی آمادگی لازم را داشته باشیم.

 لایروبی "آبشوران" با یک دستگاه بولدوزر، یک دستگاه بیل مکانیکی و هفت دستگاه کمپرسی در حال انجام است  تا هنگام بارندگی شاهد طغیان آب این رودخانه نباشیم.

معاون خدمات شهری خاطرنشان کرد: لایروبی جوی‌های آب سطح شهر نیز انجام می‌شود. همزمان با لایروبی رودخانه‌ها و جوی‌ها، رفع مشکل در نقاطی که سال‌های گذشته آبگرفتگی داشتند نیز در حال انجام است.
 با بیان اینکه در سال‌های گذشته نزدیک به 70 محل که دارای مشکل آبگرفتگی در فصل بارندگی بودند شناسایی شده است، عنوان کرد: هر سال حدود 30 یا 40 مورد از این نقاط را اصلاح می‌کنیم و امسال نیز کار اصلاح این نقاط آغاز شده است.

وی بیان کرد: این کار با لوله‌گذاری، کانال کشی و جدول گذاری در دست اقدام است تا بتوان در زمان بارندگی، آب‌های سطحی را در نهایت توسط این کانال‌ها به "آبشوران" و "قره‌سو" هدایت کرد.
و نیروهای ما در همه نقاط فعال هستند و کار می‌کنند و در تمامی مناطق هشتگانه کار با سرعت پیش می‌رود.
 مناطق دو، هفت، شش و پنج را عمده مناطقی دانست که در سال‌های گذشته هنگام بارندگی با مشکل آبگرفتگی مواجه بودند و اکنون در اولویت کار قرار دارند.

وی عنوان کرد: در کنار همه این کارها، طرح بلندمدت ساماندهی آب‌های سطحی شهر کرمانشاه نیز در دست مطالعه است و مطالعه فاز یک و دو آن انجام شده است.

امیررحیمی افزود: لایروبی آبشوران شرقی از خیابان دلگشا تا پشت مسجد آیت الله بروجردی انجام شده و لایروبی آبشوران غربی نیز درحال انجام است.

وی با اشاره به حجم بالای گل و لای بجای مانده ازمسیرآبشوران و تخلیه مستمر زباله در آن توسط ساکنان حاشیه، خاطرنشان کرد: این امر گاهی باعث سرریز شدن آب به داخل منازل اطراف و نیز آسیب دیواره زیرزمین برخی منازل مسیر رودخانه در فصل بارندگی می‌شود.

به گفته این مسئول، آبشوران یک رودخانه قدیمی شهر است که پاکسازی و لایروبی آن هر سال قبل از فصل بارندگی آغاز می‌شود.


٠٩:٣٧ - سه شنبه ٤ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٧١٨٤    /    تعداد نمایش : ١٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: